Moje dny v karanténě

Jak vypadá takový můj běžný den v karanténě? To Vám ukáži v dnešním článku. Celý článek bude rozdělen na všední dny a víkend a ty pak ještě rozdělím na jednotlivé části dne: ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer, čas před spaním a také na den předem. Tedy, co jsem dělala předešlý den a jak to souvisí s tím dnem, co právě popisuji. Asi to nemusím víc popisovat a rovnou se přesuneme na samotný hlavní obsah.

Všední dny

den předem – Všechno začíná předešlým dnem, konkrétně těsně před tím, než jdu spát. To je totiž čas, kdy si dělám plán na další den, abych měla jasno, co potřebuji stihnout, co jsou mé povinnosti a co bych chtěla já sama ten den udělat a stihnout. Samozřejmě nezapomínám ani na odpočinek a volný čas. To vše si naplánuji, abych zhruba věděla, jak bude můj den vypadat. Je to pochopitelně jen takový nástin a neupínám se k tomu přímo. Jen je to takový můj přehled, co bych měla kdy stihnout a kolik si na to mám zhruba najít času. (O tom, jak si plánuji své dny v karanténě brzy vyjde článek.)

ráno – Vstávám zhruba v osm hodin. Nemám nastavený žádný budík. Když vstanu, tak vstanu. Pokud se probudím včas, zůstávám ještě chvilinku v posteli a čtu si. V půl deváté se vyhrabu z postele a jdu se nasnídat. Poté si vyčistím zuby, obléknu se a udělám všechnu potřebnou ranní hygienu

Dopoledne – To je čas, kdy si udělám většinu práce do školy, abych měla zbytek dne volný a pak se nemusela stresovat a když mi zbyde ještě trocha času, tak se pustím i na učivo, které mám stihnout v následujících dnech. V devět nám začínají videokonference a skončí zhruba v 10:30. Pak mám krátkou přestávku, kterou většinou využiji k uklízení mého stolu a pak se pustím do vypracovávání úkolů do školy.

Poledne – To je čas, kdy obědvám. Logicky. Někdy se to ale protáhne a oběd se podává až později, takže poledne strávím stále vypracováváním úloh do školy.

Odpoledne – Pokud jsem poledne strávila školou, mám už zbytek dne volno. Poku jsem ale měla oběd, tak většinou dělám ještě hodinku věci do školy. Pak se věnuju různým činnostem. třeba… domácím pracem, psaní článků na blog, natáčením videí na youtube, cvičení nebo hraní na kytaru. Také dělám úkoly na kroužky, které dostáváme z dramaťáku, malby a tance. Takže ještě kreslím, píšu povídky a tancuju. Taky občas vyzkouším něco nového, ale tohle dělám nejčastěji a pravidelně.

Večer – Projíždím instagram a přidávám na něj stories, nebo třeba nové příspěvky. Stříhám videa, navečeřím se a jdu se umýt.

Před spaním – Po večerní hygieně mě čeká většinou hned spánek, ale před tím si udělám plán zas na další den, odškrtám si to-do listy, zapíšu si, co jsem stihla udělat a co zase ne. Pak už si jenom lehnu do postele s knížkou v ruce a jdu spát. Usínám mezi devátou a desátou.

Takhle se to opakuje víceméně dokola.

Víkend

Den předem – stejně jako když má být následující den školní den, tak i když je víkend, si dělám plán, co budu dělat. Je tedy o mnohem zjednodušený a není popsaný tak dopodrobna, ale je tam jen pár bodů, abych se aspoň trochu orientovala a věděla co potřebuji udělat.

Ráno – Miluju ty pohodová rána, Kdy se můžete probouzet klidně hodinu, dvě a nikdo vám zato nevynadá. Většinou se probudím v osm nebo chvilku po osmé a potom si alespoň půlhodinky čtu, nebo se jen ta povaluju. Pak vstanu a jdu na společnou snídani, vyčistím si zuby, obléknu se a udělám ranní hygienu.

Dopoledne – Sem bych nejspíš mohla zařadit i tu snídani a čištění zubů, protože to občas hraničí s dopolednem. Někdy vyrazíme už dopoledne na výlet nebo procházku. Jindy zůstáváme doma a tak se věnuju domácím pracem, uklízení, psaním článků na blog, natáčením videí na youtube, cvičení nebo hraní na kytaru, kreslení, tancování a taky dramaťáku. A i o víkendu zase dodělávám úkoly na kroužky.

Poledne – Jsme buď ještě na výletu, věnuju se stejným činnostem, které jsem předtím vypsala k dopoledni, nebo obědvám. Ale většinou míváme o víkendu oběd později.

Odpoledne – Zase jsme na procházce, nebo dělám to, co je napsáno u dopoledne.

Večer – Je asi jasné, že večeřím, ale kromě toho, se díváme na film, nebo hrajeme společenskou hru. Před nedávnem jsme začli s rodinou tancovat justdance, takže to děláme taky. A stoprocentně doporučuju. Je to hrozná zábava a sranda. Někdy když jsme celý den v lese nebo pryč z domova, tak si ještě večer zacvičím, protože jsem to v průběhu dne nestihla.

Před spaním – To je čas, kdy se umyji a je to čas především večerní hygieny. Udělám si zase plán na další den, projíždím instagram, sama přidám nějaký příspěvek nebo story, pak si lehnu do postele čtu si nebo ještě dokoukáváme film. Usnu zhruba v deset.

Takhle to zhruba u mě vypadá. Jasně každý den se trochu liší, ale tady je zhruba takový nástin. Do komentářů můžete ve zkratce napsat jak vypadá Váš týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *