Pár veselých poznatků a myšlenek

Teď všichni žijeme trochu jinak než jsme zvyklí. Asi víte kam tím mířím. Ano, přesně tak ke koronaviru. Všechny nás to nějak ovlivnilo. Myslím si a asi se nebudu mýlit, že to nikomu z nás nepůsobí příliš velkou radost. Proto na nás dost často dopadají černé negativní myšlenky. Zkuste alespoň na chvíli odhodit ty zlé předtuchy stranou a zkuste přijít na něco pozitivního. Jasně toho špatného je na téhle době o mnohem víc, ale jak se říká všechno zlé je pro něco dobré. Proto bych vás poprosila zamyslete se…. a v duchu si řekněte, nebo na papírek sepište něco veselého a dobrého co vám osobně, ale nebo třeba nám všem celá tahle situace přinesla. Stačí nejdřív třeba jen jedna jediná, ale pokuste se o to. Pokud jste na nic nepřišli, tak já jsem vám něco sepsala. U každého bodu se zastavte a sami zkuste přemýšlet, jestli se mnou souhlasíte nebo ne.

Na začátek tu budou obecná fakta, která platí celkově pro VĚTŠINU z nás.

Máme víc času na sebe, své cíle věci, které jsme vždy chtěli zkusit. – Máme o mnohem víc času. Na všechno. A hlavně tedy víc času na sebe. Můžete si pořádně odpočinout. Zkusit nové věci nebo činnosti. Můžete se vrhnout do projektu, na který jste dříve neměli čas, ale teď se vám naskytl.

Poznáme lépe svou rodinu – Určitě se více sblížíme s osobou či osobami s kterými žijeme. Může nás to také rozdělit a díky tomu může i vztah skončit. Můžeme to brát jako velkou zkoušku. Ale také můžeme objevit novou společnou zálibu a koníček.

začneme si více vážit „obyčejných“ záležitostí – Uvědomíme si, že není samozřejmostí cestovat do ciziny, jít do obchodu, nebo si užívat veřejných akcí… Takové obyčejnosti jako je setkat se s kamarádem ve škole si teď budeme vážit jako nikdy před tím.

Budeme se k sobě chovat laskavěji – Říká se, že bychom se k sobě měli chovat mile po celý rok, nejen na Vánoce nebo když má někdo narozeniny. Měli bychom k sobě být hodní ve všech životních situacích, ale přece jen v takovýchto dobách si to uvědomuje o mnohem víc. Chováme se přátelsky a usmíváme se, abychom odlehčili situaci.

A teď několik veselých a pozitivních myšlenek

Nebude to trvat věčně – Možná to bude ještě dlouho, ale jednou to skončí

Koníčky nejsou zakázané! – Je stále spousta věcí, které můžete dělat

Nejsme na to sami – V téhle situaci jsme všichni spolu

Stalo se to v dobré době – kdyby se to stalo třeba před sto lety, tak by to celé bylo horší. Teď máme spoustu moderních technologiích, které nám pomáhají.

Tak dostali se ke konci. Snad vám to zvedlo alespoň trochu náladu. A uvědomili si, že to není AŽ tak příšerné, i když to není jednoduchá situace a neměli bychom ji zjednodušovat. Mějte se hezky a buďte zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *