Co dělat doma, když se nudíte?

Je spoooustu možností, co dělat doma, když na vás přijde nuda. V dnešním článku vám předám 12 nápadů, na to, co můžete doma dělat, když už nevíte coby. Přestože tady čekáte, že vám poradím, co dělat uvnitř, tak hned na začátek chci říct, abyste pokud je to možné vyrazili ven. Ať už bydlíte ve městě nebo na vesnici, určitě můžete vždy vyrazit na procházku po okolí nebo na nákupy od centra. Existuje tolik možností: kino, bazén, sportovní haly, muzea, galerie, geocaching, cyklistika a další venkovní sporty, výlety po okolí… Ale vy tu jste pochopitelně z toho důvodu, že ven třeba nesmíte, nebo se vám zrovna nechce, nebo potřebujete vyplnit volnou chvilku. Tak tady je máte!

1 Psaní si s kamarády Obvykle preferuji se potkávat s kamarády naživo, ale někdy to prostě nejde, jste nemocní, bydlíte daleko od sebe, nebo nemáte čas se sejít. V dnešní době moderních technologií je velice snadné se dorozumívat prostřednictvím různých bezplatných aplikací. A je na vás jestli si budete psát, volat ať už obyčejně, nebo volat videochatem.

2. Filmy a seriály Existuje hrooozně moc filmů i seriálů. Každý z nás má rád jiný žánr a jiný styl, takže vám tady nebudu přímo něco doporučovat, ale určitě se mrkněte na google, stopro najdete něco, co vám sedne a něco co se vám bude líbit. Tak neváhejte a nějaký pěkný film zkoukněte.

3. Uklízení Čas na uklízení není nikdy zbytečně promrhaný a promarněný. Seřaďte si svoje věci pečlivě do poliček, knihy do knihovny, srovnejte oblečení v šatníku, šperky ve šperkovnici, vyluxujte, utřete prach, umyjte a uspořádejte, co se dá. Ve věcech se pak líp vyznáte a třeba najdete i něco, co jste dlouho postrádali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4. Činnosti, které jste chtěli zkusit/ musíte udělat, ale není na ně čas Takových činností, ke kterým se rozhoupávám už pěěěknou dobu je moc a moc. Vždy nevím jestli to zkusit, zvažuju všechny pro a proti a ono to stejně nezjistíte, pokud to nezkusíte. Poté mám ještě veeelkou kupu povinností, které vždy oddaluju a oddaluju a stejně je jednou musím udělat. Pak je akorát nepříjemné to všechno dodělávat den před deadlinem, nebo když se o všechno nahromadí. Máte jedinečnou příležitost zkusit něco nového (pokud to jde doma), nebo dodělat resty a to ostatní, na co vám obvykle nezbývá dostatek času.

Vždycky jsem chtěla zkusit meditaci, proto tenhle obrázek.

5. Deskové/karetní hry Ty nikdy neomrzí! Doma má snad každý alespoň jeden balíček prší. A pokud ne, můžete si na papír nakreslit hrací plán s políčky, sehnat nějaké předměty místo figurek a vyrobit hrací kostku, no a máte provizorní Člověče nezlob se. Pochopitelně musíte u tohoto bodu mít i někoho s kým si hru zahrajete, ale existují i různé logické hry pro jednoho hráče.

6. Čtení Stačí popadnout do ruky knížku s vaším oblíbeným žánrem a o zábavu je postaráno. Spoustu jich je v dnešní době nahráno i na internetu. Skvělá alternativa jsou i audioknihy, pro ty které nebaví číst.

7. Tvůrčí psaní Rozhodně ne činnost pro každého, ale mě osobně to baví. Můžete se vrhnout do psaní příběhu, povídky nebo románu. Třeba v sobě probudíte dřímající talent.

8. Cvičení Cvičit se dá pochopitelně i z pohodlí domova mimo fitko. Stačí si vyhledat nějaká videa třeba na youtubu a podle nich si zacvičit, nebo můžete jet sérii svých oblíbených cviků, ke kterým nepotřebujete nic víc než váhu svého těla.

Ten můj výraz, když se soustředím

9. Hraní na hudební nástroj a zpívání Neříkám, že každý musí mít nějaký prvotřídní hudební sluch, nebo mít muzikální nadání, ale třeba si stejně jako já občas rádi zahrajete na ten svůj hudební nástroj. Někdo si zase rád zazpívá. Nikoho do toho nenutím, ale občas je dobré se trochu uvolnit a užívat si hudbu kolem nás.

10. Kreslení, šití, vyrábění… zkrátka nějaká výtvarná činnost. Zase tohle nemusí mít v lásce všichni, ale občas je fajn si sednout a jen si čmárat, nebo se něčím takovým odreagovat.

11. Vaření Můžete na internetu najít nějaký nový recept, nebo se pustit do klasiky, kterou už znáte a děláte často, ale prostě jste si ji zamilovali. Pokud máte všechny potřebné suroviny, tak hurá můžete se do toho pustit! (Klidně i zkuste něco těžšího, nebo časově náročnějšího pokud na to máte dostatek času.

Jo, tohle jsem nepekla já, ale chtěla jsem mít nějaký ilustrační fotky.

12. Selfcare Tedy v překladu péče o sebe, především o své tělo. Není nad to se na chvíli zastavit a vydechnout, pořádně si odpočinout. Tohle je tip spíš pro holky. Ale připravte si tu horkou vanu, dejte si masku, nalakujte nehty, upleťte si copánky… Zjednodušeno, podtrženo: dbejte o sebe a své tělo, a když můžete tak si na sebe tu chvilku udělejte.

Tak to by byly všechny mé tipy, pokud i vy nějaké máte a já jsem je sem nenapsala, tak se o ně můžete podělit do komentářů. Doufám, že to někomu pomůže. Zatím ahoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *